Kierujący jechał pod wpływem alkoholu. Podróżował z dzieckiem, a inne potrącił, podczas ucieczki przed kontrolą policyjną. To niestety jednak nie koniec jego wykroczeń. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca mógł doprowadzić do niesłychanej tragedii. W artykule znajduje się dokładna lista wykroczeń.

Dramatyczne wydarzenia w okolicach Dynowa


W poniedziałek 28 czerwca bieżącego roku, około godziny 21.00, dyżurny z Przemyśla otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący suzuki najprawdopodobniej jest nietrzeźwy i przewozi pasażera z dzieckiem. Według informacji samochód znajdował się w Dubiecku i poruszał się w kierunku Dynowa. Z tego względu na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Dubiecka.

Faktycznie, policjanci znaleźli na miejscu wspomniane auto na ul. Śliwnickiej w Dubiecku. Zatrzymali się oni radiowozem na jezdni i włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Dodatkowo funkcjonariusz wykonał jeszcze znak sygnalizujący kierowcy suzuki nakaz zatrzymania się.

Nieodpowiedzialny kierowca faktycznie zatrzymał się przed radiowozem, jednak po tym, ku zaskoczeniu policjantów, wbił wsteczny bieg i zaczął się wycofywać. Po przejechaniu około trzech metrów, potracił rowerzystkę!

Co stało się z potrąconym dzieckiem? Dalszy ciąg niebezpiecznej jazdy w Dubiecku


Na szczęście, o dziwo 14-letniej rowerzystce nic się nie stało. Co więcej, policjantom udało się zatrzymać podejrzanego. W trakcie kontroli wyszło na jaw, co było przyczyną takiego zachowania mężczyzny.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie koniec wykroczeń kierowcy suzuki. Po sprawdzeniu danych funkcjonariusze dowiedzieli się, że 38-latek ma sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. Nie posiadał także aktywnego prawa jazdy. Stracił je sądowym wyrokiem, właśnie za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Kryminalista podczas wykroczeń woził ze sobą innego poszukiwanego przez prokuraturę


Podczas dalszego przesłuchania wyszło na jaw, że kierujący nie jest jedynym kryminalistą w samochodzie. Podróżował on też ze swoim 42-letnim znajomym i jego 12-letnim synem. Funkcjonariusze odkryli, że jego przyjaciel jest skazanym przez sąd zbrodniarzem, który jest poszukiwany przez policję. Uciekał on przed odbyciem kary w postaci pozbawienia wolności.

Przewidywana kara za wszystkie wykroczenia. Lista przestępstw


Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą oni za swoje wykroczenia, a lista jest długa. Obejmuje ona:

  • jazdę bez aktywnego prawa jazdy,

  • kierowanie pojazdu mechanicznego pomimo sądowego zakazu,

  • jazdę pod wpływem alkoholu (ponad 2 promile alkoholu we krwi kierowcy),

  • nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli, pomimo wyraźnych sygnałów,

  • potrącenie małoletniej rowerzystki,

  • ukrywanie skazanego, który powinien odbywać karę pozbawienia wolności,

  • narażenie na utratę zdrowia lub nawet życia małoletniego pasażera (12-letniego syna kolegi).

Syn pasażera suzuki został przekazany pod opiekę rodzinie. Kierowca suzuki, za swoje zachowanie musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. 42-letni pasażer zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbywał będzie karę pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.