Nieco ponad 4 mln zł będzie kosztować Rzeszów przebudowa ulicy Potockiego w Rzeszowie. Inwestycja ta ma potrwać 17 miesięcy.
Przypomnijmy, pod koniec kwietnia Rzeszów ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Potockiego w Rzeszowie. W dokumentacji projektowej czytamy, że zamówienie obejmuje rozbudowę drogi na odcinku od zatoki autobusowej przy ul. Potockiego po prawej stronie do ul. Jaspisowej. Wykonawca będzie odpowiedzialny za poszerzenie jezdni, budowę chodnika, przykrycie rowu oraz przebudowę nawierzchni na ul. Jaspisowej.

Ponadto zwycięska firma będzie musiała wykonać oświetlenie na odcinku od ul. Ametystowej do końca zatoki autobusowej przy ul. Nefrytowej, a także przebudować kolidującą infrastrukturę na przebudowywanych odcinkach drogi.

Do przetargu stanęły cztery firmy, ale tylko trzy z nich mieściły się w zakładanych przez Ratusz kosztach. Miasto chciało bowiem przeznaczyć na tę inwestycję 5 122 185,28 zł.

Znamy wykonawcę tej inwestycji

Z kolei we wtorek 29 czerwca Urząd Miasta Rzeszowawybrał wykonawcę tej inwestycji. Przetarg wygrała firma Strabag, czyli firma, która złożyła najtańszą ofertę spośród trzech.

- Zdecydowało przede wszystkim kryterium cenowe, ale także inne czynniki. Jest to sprawdzony i doświadczony wykonawca, dlatego wybór padł na tę firmę. Umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dni - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Warto dodać także, że firma Strabag zebrała maksymalną liczbę punktów - 100.