Młody kierowca w krośnie stwierdził, że warto by było przyspieszyć swoją jazdę. W tym celu postanowił pojechać za karetką, której pozostali kierujący zjeżdżali z drogi. Całe szczęście to nieodpowiedzialne zachowanie w odpowiednim momencie powstrzymała krośnieńska policja.

Cwany pirat drogowy w Krośnie skorzystał z „usług” karetki


W poniedziałkową noc, 28 czerwca br., około godziny 21.30, ul. Bema w Krośnie uwagę policjantów z wydziału ruchu drogowego zwróciło osobowe bmw. Pędziło ono bowiem tuż za ambulansem, który miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Z tego względu inni uczestnicy ruchu drogowego zjeżdżali z drogi jadącej w kierunku centrum miasta karetce. Tworzyli oni tzw. „korytarz życia”.

Z tej okazji postanowił skorzystać młody kierowca i jechał „na zderzaku” ambulansu. Ten nieodpowiedzialny czyn mógł skończyć się tragicznie nie tylko dla zespołu ratownictwa medycznego i transportowanego pacjenta. W tym zdarzeniu mógł także ucierpieć sam kierowca osobowego bmw.

Koniec młodzieńczej przejażdżki za ambulansem


Funkcjonariusze, będący świadkiem tego zdarzenia, natychmiastowo zatrzymali brawurowego kierowcę. Podczas kontroli odkryli, że ma on zaledwie 21 lat. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz 10-punktami karnymi.

Przy okazji tego wydarzenia policjanci zaapelowali do wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z podobnej „okazji”. Przypomnieli oni:

-Przypominamy, że „korytarz życia” to specjalnie tworzona przestrzeń na drodze dla pojazdów służb ratunkowych. Korzystają z niego tylko i wyłącznie pojazdy uprzywilejowane, w celu jak najszybszego dotarcia do miejsca zdarzenia lub też przetransportowania poszkodowanych do szpitala.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.