W miniony weekend, a dokładnie w niedzielę 27 czerwca w Warszawie, odbył się zjazd wyborczy partii Porozumienia Jarosława Gowina, gdzie wybrano nowe władze tego ugrupowania. W zarządzie krajowym ponownie znalazł się m.in. Stanisław Kruczek.
Zjazd poprzedzony był sobotnim kongresem Porozumienia, gdzie przedstawiony został ich nowy program. Poswatał on na bazie konsultacji społecznych w różnych środowiskach, aby wyjść naprzeciw każdemu Polakowi. Wcześniej w całej Polsce odbywały się konferencje, na których zostały przedstawianie filary programowe. Jedna z nich, dotyczący mieszkalnictwa, odbyła się na podkarpaciu w Hotelu Arłamów.

Stanisław Kruczek w zarządzie krajowym Porozumienia

Na niedzielnym zjeździe został także wybrany Zarząd Krajowy Porozumienia Jarosława Gowina. Do jego składu ponownie dołączyli: Stanisław Kruczek – Wicemarszałek Podkarpacki i Tomasz Legeny - Prezes Zarządu Okręgu 22 PJG.

Porozumienie Jarosława Gowina zaprezentowało również swój nowy program. Oparty jest na 14 filarach m.in.: zdrowiu, samorządności, gospodarce, mieszkalnictwie oraz polityce zewnętrznej. Każdy z nich ukazuje koniecznie zmiany lub nowe tory działania.

Jednym z niech, który ma spajać te wszystkie działania ma być samorządność – zwrócił uwagę Stanisław Kruczek - Prezes Okręgu 23 Porozumienia Jarosława Gowina:

- Samorządność lokalna jest fundamentem państwa demokratycznego. Nie istnieje żadne państwo, które nazywa siebie demokratycznym, jeśli nie funkcjonuje w nim samorząd terytorialny. Musimy samorządom dać poczucie stabilizacji finansowej i stworzyć warunki realizacji podstawowych potrzeb społecznych, ale także określić takie kierunki zmian, które w przyszłości spowodują umocnienie naszych wspólnot. Samorządy terytorialne będą spajać te wszystkie działania, które przedstawiliśmy, dlatego też musimy zwrócić jeszcze większą uwagę, aby je dostatecznie wspierać w działaniach - mówił Stanisław Kruczek

Zaprezentowano także kilka punktów programowych

Pandemia koronawirusa unaoczniła wszystkim jak ważny jest sprawny i efektywnie działający system opieki zdrowotnej. Jest to jedno z najtrudniejszych wyzwań współczesności – nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach świata.

- Wierzymy głęboko, że dbałość o zdrowie Polaków jest powinnością odpowiedzialnego Państwa. Najważniejszym celem dla nas będzie obecnie wzmocnienie roli szpitali powiatowych jako ośrodków szybkiej diagnostyki wspierających lekarzy rodzinnych i ratownictwo medyczne - mówiła Dorota Łukaszyk, Radna Województwa Podkarpackiego.

Jednym ze sztandarowych projektów Porozumienia są SIM-y, czyli Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. W Polsce odczuwa się bardzo silnie braki oferty mieszkaniowej odpowiadającej potrzebom i możliwościom zarobkowym przeciętnie zarabiających obywateli naszego kraju. Projekt ten ma być rozwiązaniem problemu.

- SIM-y to nowy filar programu mieszkaniowego. Powstające w całej Polsce z udziałem gmin i KZN, a spółki stają się wehikułem budowy nowoczesnych mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Rodziny nie mające możliwości zakupu mieszkania ani nie posiadające zdolności kredytowej, będą miały możliwość zdobycia swojego mieszkania. SIM to szansa na mieszkanie dla każdego obywatela. Nasz cel jest jeden, aby każda polska rodzina mogła się wprowadzić do mieszkania dostosowanego do jej potrzeb. Na podkarpaciu powstaje ich już cztery co daje w rezultacie setki mieszkań dla podkarpackich rodzin - mówił Tomasz Legeny, prezes okręgu 22 Porozumienia Jarosława Gowina.

O kolejnym niezwykle istotnym filarze jakim jest przedsiębiorczość opowiedział Radny Miasta Rzeszowa, Waldemar Kotula: - Jesteśmy ambasadorami małych i średnich przedsiębiorstw. Należy o nie dbać, bo one również są ogromnym motorem napędowym naszej gospodarki. Dlatego też dla nich będziemy przeznaczać duże wsparcie, poprzez chociażby zmiany podatkowe czy różnego rodzaju ulgi. Ogromną uwagę poświęcimy także na zmniejszenie biurokracji, uproszczenie, doprecyzowanie i uspójnienie przepisów m.in. w zakresie usług i instrumentów rynku pracy - dodał Kotula.

Wspomniał także o pracach nad rozszerzeniem tzw. estońskiego CIT na spółki notowane na GPW osiągające nie więcej niż 10 mld PLN przychodu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.