- Zwróciłem do Prokuratura Generalnego z prośbą o objecie nadzorem tego postępowania i surowe potraktowanie sprawcy - napisał w mediach społecznościowych Marcin Warchoł. W wyniku tragicznego wypadku w Stalowej Woli małżeństwo osierociło dwójkę dzieci.
Przypomnijmy, w sobotę 3 lipca w Stalowej Woli doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych śmierć poniosło dwoje osób. Rodzice osierocili dwójkę dzieci, w tym 2,5 letniego chłopczyka. Przeżył także sprawca tego wypadku. Więcej na temat zdarzenia oraz zdjęcia pisaliśmy tutaj: Tragiczny wypadek w Stalowej Woli. Nie żyją dwie osoby

Ponadto ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że sprawca wypadku był kompletnie pijany, a we krwi mógł mieć nawet 2,5 promila alkoholu. W jego samochodzie znaleziono bowiem puste butelki po alkoholu.

Wiadomo także, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Prawo jazdy miał stracić w kwietniu tego roku.

Prokurator Generalny obejmie nadzór nad tym śledztwem?

Do kondolencji przyłączył się także poseł z Rzeszowa, do niedawna kandydat na urząd prezydenta, ale także wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

We wpisie na mediach społecznościowych wyraził głębokie współczucie dla osieroconych dzieci oraz najbliższej rodziny. Z ust polityka padła także ważna deklaracja w sprawie śledztwa.

- Informuję, że zwróciłem się do Prokuratora Generalnego o objęcie nadzorem tego postępowania i surowe potraktowanie sprawcy. Ponadto wystąpiłem do Funduszu Sprawiedliwości o pomoc dla pokrzywdzonych dzieci - napisał na profilu w mediach społecznościowych.

Warto pamiętać, że na stronie "Fundacja Z Serca dla Serca" trwa zbiórka pieniędzy dla rodzeństwa. Do teraz udało się zebrać już ponad 400 tys., zł. Link do zbiórki znajdziecie Państwo tutaj: W tragicznym wypadku straciły rodziców...