Anna Skiba została nową radną Rady Miasta Rzeszowa. Była liderka Nowoczesnej w okręgu zastąpiła na tym stanowisku Konrada Fijołka.
Przypomnijmy, Konrad Fijołek w niedzielę 13 czerwca został wybrany już w pierwszej turze na prezydenta Rzeszowa. W związku z tym wygasł jego mandat jako miejskiego radnego.

Anna Skiba nową radną Rady Miasta Rzeszowa. Kim ona jest?

Wobec tego faktu jego miejsce zajęła osoba, która zdobyła drugi w kolejce najlepszy wynik po nim. Zgodnie z wynikami wyborów samorządowych w 2018 jest to Anna Skiba. Kim ona jest?

Do 2018 roku była szefową struktur Nowoczesnej na Podkarpaciu i startowała wtedy w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa (bezskutecznie). W międzyczasie była także członkiem nowej formacji Ryszarda Petru, partii "Teraz!". Rok później startowała w wyborach do europarlamenty z listy "Wiosny" Roberta Biedronia, ale także nie zdobyła tam mandatu.

Z kolei w pierwszej połowie tego roku wstąpiła do ugrupowania "Polska 2050" Szymona Hołowni. Wyrazem tego był chociażby fakt, że na jej dzisiejszym ślubowaniu na sali sesyjnej obecny był Michał Kobosko, przewodniczący tej formacji.

- Wierna konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnej sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Ślubuję - mówiła podczas ślubowania Anny Skiby, nowa radna Rady Miasta Rzeszowa.