W miniony wtorek sieniawskim policjantom udało się zatrzymać w Tryńczy 22-latka, który posiadał narkotyki. Po przeszukaniu samochodu, w którym się znajdował i mieszkania podejrzanego funkcjonariusze znaleźli dwa rodzaje środków odurzających.

Zdradziło go zachowanie. Jak wpadł 22-letni posiadacz narkotyków?


W miniony wtorek, przed godz. 18, policjanci z Sieniawy, którzy patrolowali miejscowość Tryńcza, podjęli interwencję wobec trzech młodych mężczyzn siedzących w samochodzie. Opel, którym przyjechali, zaparkowany był w rejonie jednej ze stacji paliw. W trakcie prowadzonej kontroli, funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie jednego z pasażerów.

Z tego względu policjanci zdecydowali się na dokładne przeszukanie, które ujawniło przyczyny nerwowego zachowania mężczyzny. Jeden z pasażerów samochodu, 22-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, miał przy sobie woreczek strunowy z suszem roślinny i dwa woreczki z białą, skrystalizowaną substancją.

Dalsze przeszukania i kolejne odkrycia


Funkcjonariusze sieniawskiej policji przekazali znalezione substancje do badania. Zastosowany tester narkotykowy wstępnie wykazał, że zabezpieczony susz to marihuana. Natomiast biała substancja została przekazana do Laboratorium Kryminalistycznego, w celu przeprowadzenia szczegółowej analizy.

W tym czasie policjanci przeprowadzili także przeszukanie miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. W domu 22-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejny woreczek z suszem roślinnym.

Mieszkaniec powiatu łańcuckiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.