Podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwe popołudnie”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia. Wpływ na zorganizowanie tej akcji miały ostatnie częste wypadki z udziałem pijanych kierowców.

Co raz więcej kierowców przyłapanych na „jeździe na podwójnym gazie”


Policjanci co jakiś czas organizują tego typu zorganizowane kontrole. Ta jednak prawdopodobnie miała związek z ostatnimi wydarzeniami. Notuje się co raz więcej wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Tutaj można przeczytać o kilku ostatnich takich wydarzeniach:

Makabryczny wypadek w Gwoźnicy Dolnej! W aucie były dwie osoby
Pijany kierowca doprowadził do zderzenia czołowego! Są ranni
Sprawca wypadku w Stalowej Woli był pijany [NOWE FAKTY]

Pod artykułem znajduje się lista pozostałych wypadków z udziałem pijanych kierowców. Wszystkie z ostatnich dni.

Wykluczanie z ruchu drogowego pijanych kierowców jest bardzo ważne. Według informacji i statystyk policyjnych alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy, kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku.

Policja wypowiedziała walkę z jazdą po alkoholu


Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, wczoraj na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwe popołudnie”. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Akcja "trzeźwe popołudnie" została przeprowadzona w godzinach od 14 do 22.

W tym czasie policjanci skontrolowali 8 695 kierowców. Ujawnili 53 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 23 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila.

Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 30 odpowie za wykroczenie. Natomiast policjanci ponawiają swój apel:

- Policjanci apelują, do wszystkich, którzy widząc, że nietrzeźwy chce kierować, by nie pozwolili mu na to! Uniemożliwiając jazdę nietrzeźwemu kierowcy, chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale i tych, których może spotkać na swojej drodze.