W piątek na ulicach Rzeszowa mężczyzna zaczepiał i atakował przypadkowe osoby na ulicach Rzeszowa. Wśród poszkodowanych jest m.in. adwokat.
W piątek 9 lipca około godz. 10 rzeszowska policja otrzymał pierwsze zgłoszenie. W biurze przy ul. Rejtana mężczyzna miał zaatakować pracownika kancelarii adwokackiej. Mężczyzna wywołał awanturę, po czym zaatakował pokrzywdzonego i niegroźnie zranił, najprawdopodobniej nożem.

Z czasem do komendy zaczęły napływać kolejne zgłoszenia. Ktoś widział dziwnie zachowującego się mężczyznę. Na ulicy Kolejowej nieznany mężczyzna zaczepił dwie dziewczyny, a chwilę później w pobliżu próbował wyrwać portfel klientowi banku.

Zebrane informacje oraz rysopis wskazywały, że wszystkie zgłoszenia dotyczyły tego samego mężczyzny. Już od pierwszego sygnału policjanci przeczesywali miasto w poszukiwaniu młodego mężczyzny. Około godz. 15 do dyżurnego komendy dotarła wiadomość, że został on zauważony na Palcu Farnym.

Na miejsce niezwłocznie pojechały policyjne patrole i po krótkim pościgu zatrzymały mężczyznę na ul. Grunwaldzkiej. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wszystkich zgłoszonych zdarzeń.