Zarówno Ewa Leniart, jak i Konrad Fijołek promowali akcję szczepień przeciwko Covid-19 w Rzeszowie. W tle pierwszy dzień Bike Festival.
Przypomnijmy, zarówno w sobotę jak i w niedzielę w Rzeszowie odbywa się święto rowerowe, czyli Bike Festival. O pełnym programie tego wydarzenia pisaliśmy tutaj: Już w lipcu rozpocznie się rajd Rzeszów Bike Festival 2021

Także wczoraj władze Rzeszowa przypomniały, że podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych w Rzeszowie, wspólnie z CM "Medyk" będzie promowana akcja szczepień jednodawkową szczepionką "Johnson&Johnosn".

Konrad Fijołek i Ewa Leniart wspólnie promują akcję szczepień w Rzeszowie

Akcja szczepień, a szczególnie jej promocja, to jedna z tych nielicznych okazji, kiedy to przedstawiciele dwóch przeciwnych obozów politycznych łączą wspólne siły. Tak było właśnie dzisiaj.

Start pierwszego dnia festiwalu Bike Festival w Parku Sybiraków poprzedziła wspólna konferencja prezydenta Rzeszowa oraz wojewody podkarpackiej Ewa Leniart, na której to wspólnie mówili oni o tym jak ważne są szczepienia przeciwko Covid-19.

- Musimy być wobec siebie solidarni i odpowiedzialni za nasze wspólne bezpieczeństwo, szczególnie to zdrowotne. Chcemy, aby jesienią również mogły się odbywać różnego typu wydarzenia - mówił Konrad Fijołek.

Prezydent Rzeszowa mówił także, że w całym województwie trzeba osiągnąć odpowiedni pułap osób zaszczepionych, tak aby za dwa-trzy miesiące nie dotknął nas kolejny lockdown.

Z kolei wojewoda Ewa Leniart przekonywała, że choć oczywiście występują negatywne reakcje poszczepienne, to dotyczą one bardzo niewielkiego grona osób, a korzyści płynące z zaszczepienia się znacznie przekraczają ewentualne straty.

- Te reakcje dotyczą niewielkiego odsetka osób, 12 tys. w całej Polsce i mijają po pierwszej dobie. To nic w porównaniu do tego, jakie konsekwencje może dać zachorowanie - mówiła Ewa Leniart.

Wojewoda przekonywała także, że takie punkty szczepień będą się pojawiały na każdej tego typu imprezie na Podkarpaciu. - Nawiązaliśmy już współpracę ze wszystkimi samorządowcami z naszego regionu. Zależy nam, aby z tą dobrą nowiną dotrzeć do każdego mieszkańca Podkarpacia - mówiła Ewa Leniart.

Z kolei Konrad Fijołek dodawał, że takie akcje mogą się obywać na każdej dużej imprezie, nie tylko miejskiej.

- Jeśli ktoś organizuje imprezę, może się zgłosić i poprosić Medyk o ustawienie punktu szczepień - zachęcał Konrad Fijołek.

Z darmowych szczepień w sobotę można skorzystać w godz. 11.30-17 (park Sybiraków) zaś w niedzielę 10-18 (rynek w Rzeszowie).

Zobacz live z konferencji prasowej:

~Kkoi

11-07-2021 11:05 1 0

Dokładnie tak. Jak widzę wpis: "przeciwnych obozów politycznych" to pękam ze śmiechu. Jeśli ktoś wierzy w te przeciwności to jest po prostu kretynem
Odpowiedz

~babajaga

11-07-2021 10:16 0 0

A Szanowni Państwo wicewojewoda i prezydent się nie szczepią? Powinni dawać dobry przykład na każdej imprezie, gdzie promują te preparaty będące w fazie badań klinicznych i namawiają innych do brania udziału w eksperymencie medycznym.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.