Poszukiwany mieszkaniec Jasła wpadł w ręce mundurowych, po tym jak przeszedł przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu danych osobowych okazało się, że mężczyzna chowa się przed wymiarem prawa, ponieważ został skazany na 4 lata więzienia.

Banalne zatrzymanie poszukiwanego-w kajdanki za przechodzenie przez drogę


Do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny doszło w sobotę około godz. 20.00, w Kołaczycach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, realizujący zadania prewencyjne związane z zapewnieniem bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, zauważyli mężczyznę, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę. Miał być mandat lub upomnienie, a skończyło się jednak na zakuciu w kajdanki i zatrzymaniu. Okazało się bowiem, że 45-letni mieszkaniec Jasła - jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Konsekwencje wobec jaślanina za nieprawidłowe przejście przez drogę


Za samo wykroczenie, które polegało na przejściu przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, mężczyzna z Jasła otrzymał jedynie upomnienie. Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że był on poszukiwany za unikanie odbycia kary pozbawienia wolności na 4 lata, został on zatrzymany. Następnie policjanci przewieźli go do aresztu. Stamtąd zostanie on przetransportowany już do zakładu karnego.