Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przedstawiła efekty ostatniej akcji „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali blisko 13 000 kierowców na terenie całego Podkarpacia. Udało im się przyłapać wielu kierujących, jadących na „podwójnym” gazie.

Kiedy, jak i gdzie? Wszystko o akcji „Trzeźwy poranek”


12 lipca, czyli w poniedziałek, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole były prowadzone na drogach w całym województwie Podkarpackim.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia. Dotyczyło to przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Niechlubne statystyki pijanych kierowców na Podkarpaciu


Co prawda cała akcja trwała zaledwie kilka godzin, ale to wystarczyło, aby mundurowi skontrolowali aż 12 874 kierowców. Niestety 66 z nich zostało przyłapanych na „gorącym uczynku”. Badanie alkomatem wykazało, że przed wyruszeniem w podróż musieli spożywać alkohol.

U 36 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 30 odpowie za wykroczenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.