Opłaciło się zbieranie podpisów pod projektem petycji o stworzenie kolejnej sygnalizacji świetlnej na alei Sikorskiego w Rzeszowie. Niestety, trzeba było także co najmniej paru wypadków.
O postawienie kolejnych świateł na al. Sikorskiego, tym razem przy skrzyżowaniu z ul. Nowowiejską walczyli od dawna mieszkańcy. Ułożenie pasów nie sprzyja bowiem bezpiecznemu przekroczeniu jezdni. Piesi oraz rowerzyści bardzo często pojawiają się nagle zza ekranów i nie patrząc na drogę wchodzą na nią. Kierowcy w takiej sytuacji nie są w stanie wyhamować przez co dochodzi do licznych kolizji i wypadów.

Także 3 czerwca br. właśnie na tych pasach miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 17-letniego chłopaka. Tragedia ta zarówno poruszyła serca sąsiadów jak i również otworzyła oczny na lokalny problem.

Wobec tego młody działacz Stowarzyszenia Polska 2050, Szymon Czechowicz, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wraz z wcześniej wspomnianą organizacją zgłosić projekt kontaktu obywatelskiego, w ramach którego, na omawianym przejściu miałaby zostać zainstalowana sygnalizacja świetlna. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj: „Bezpieczne przejście”- zbiórka podpisów pod projektem stworzenia sygnalizacji świetlnej przy al. Sikorskiego w Rzeszowie

Władze Rzeszowa spełnią oczekiwania mieszkańców

Jednak co się okazuje projekt takiej sygnalizacji był gotowy już w listopadzie ubiegłego roku, ale władze Rzeszowa z niewiadomych przyczyn niespecjalnie się spieszyły z ogłoszeniem samego przetargu na postawienie takiej sygnalizacji.

Trzeba było petycji, zbiórek podpisów samych mieszkańców czy też paru tragedii na drodze by wreszcie dostrzec ten problem i ogłosić przetarg na jej postawienie.

W dokumentacji przetargowej czytamy, że zamówienie publiczne obejmuje: wykonanie robót budowlanych polegających na budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Sikorskiego ul. Nowowiejskiej w Rzeszowie oraz uruchomienie transmisji danych pomiędzy sterownikiem sygnalizacji świetlnej, kamerą wizyjną a Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym.

Przy okazji zyskają na tym także mieszkańcy ulicy Dębickiej, gdzie podobna tego typu sygnalizacja powstanie na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana III Sobieskiego.

Miasto oszacowało koszt tej pierwszej inwestycji na 650 tys. zł, zaś drugiej na 299 567,16 zł.

Wykonawcy mają czas na składanie swoich ofert do 16 sierpnia. Inwestycja ma być gotowa na w ciągu trzech miesięcy od daty podpisania umowy.


~Tajne tajne tajne

19-07-2021 17:10 1 1

No chyba kogoś do reszty .......... .
Odpowiedz

~Tajne

19-07-2021 17:09 1 1

No chyba kogoś do reszty ..........
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.