Do godz. 8 rano w poniedziałek na obszarze całego województwa podkarpackiego będzie obowiązywać ostrzeżenie przed burzami z gradem. RCB ponownie wydało ostrzeżenie 3 stopnia.
Dzisiejszą sytuację pogodową będzie kształtował front chłodny, który będzie wypierał ciepła, bogatą w wilgoć masę powietrza. Burze mogą powstawać po południu i wieczorem oraz w pierwszej części nocy.

- Głównym zagrożeniem w czasie ich występowania będą intensywne a czasami nawet nawalne opady deszczu prowadzące do możliwych podtopień i zalań. Do tych zjawisk może również przyczynić się ich wolne przemieszczanie - informuje serwis burze podkarpacia.

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu miejscami od 50 mm, lokalnie kumulacja opadów do 100 mm, oraz porywy wiatru do 80 km, lokalnie możliwe porywy do 100 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie dla wszystkich powiatów w województwie podkarpackim. Alert obowiązuje od niedzieli godz. 11 do poniedziałku godz. 8 rano.