Rzeszowski ratusz ponownie spróbuję wyłonić projektanta nowej remizy dla OSP Wilkowyja. Poprzedni trzeba było niestety umorzyć.
Przypomnijmy, pierwszy przetarg na zaprojektowanie nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Wilkowyja w Rzeszowie ratusz ogłosił pod koniec maja. Co prawda do przetargu stanęły dwie firmy, ale ich oferty były za wysokie w stosunku do kosztów jakie zamierzały przeznaczyć władze miasta na ten cel.

Zatem po kilku dniach negocjacji z potencjalnym wykonawcą w celu obniżenia kosztów Urząd Miasta Rzeszowa był zmuszony zerwać rozmowy i unieważnić przetarg.

Jest kolejna próba wyłonienia wykonawcy

Jednak w piątek 16 lipca rzeszowski ratusz ogłosił kolejne podejście do próby wyłonienia wykonawcy, który zaprojektuje nową remizę dla OSP Wilkowyja.

Fakt ten był zapewne spowodowany tym także, że budowa nowej remizy dla strażaków ochotników z tego osiedla była wpisana w jedną z obietnic kampanijnych Konrada Fijołka jako kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa. Więcej na temat obietnic mieszkańców dla tego osiedla, ale także pozostałych pisaliśmy tutaj: Konrad Fijołek przedstawił "konkrety dla Mieszkańców Miasta Rzeszowa”

W dokumentacji przetargowej czytamy, że nowy budynek ma powstać przy ulicy Olbrachta. Oferta ma zawierać opracowanie koncepcji budowy budynku, wraz z zagospodarowaniem terenu.

Wykonawca będzie także odpowiedzialny za stworzenie wizualizacji przestrzennej budynku. Wraz z projektem musi on także dostarczyć decyzję pozwolenia na budowę oraz realizację robót budowlanych.

Zamówienie obejmuje również wykonanie niezbędnych instalacji, które miały posłużyć pracy ochotniczej straży pożarnej, w tym hydrant wewnętrzny. Wykonawca musi też uwzględnić wykopanie instalacji fotowoltaicznej z panelami, która ma być wyposażona w system zarządzania fotowoltaiką.

Na oferty miasto czeka do 27 lipca. Zaś koszt tej inwestycji szacowny jest na 42 593,06 zł.