Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z kolegami z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich rozpoczęli I Rajd motocyklowy weteranów na Podkarpaciu. - Dziś rano, z terenu 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich wyruszył piętnastoosobowy motocyklowy kordon żołnierzy, którzy odwiedzą groby swoich kolegów i zapalą na nich znicz. Uczestnikom rajdu duchowe wsparcie zabezpiecza ks. ppor. Jerzy Skimina – kapelan 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska.
Dziś rano na terenie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich rozpoczął się II etap 1. Rajdu Motocyklowego Weteranów. Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z kolegami z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich pokonają trasę: Rzeszów - Racławówka - Dębica - Stalowa Wola - Szczecyn - Rzeszów. Motocykliści zgodnie z założeniami akcji odwiedzą groby swoich kolegów, aby zapalić znicz i oddać hołd poległym poza granicami kraju.

I Rajd Motocyklowy Weteranów rozpoczął się 29 maja podczas obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W całej Polsce na I Motocyklowy Rajd Weteranów zgłosiło się blisko 300 żołnierzy i pracowników resortu obrony ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych. W czerwcu odwiedzają oni groby poległych żołnierzy znajdujące się niedaleko jednostek, w których służą, aby w ten sposób uczcić pamięć o kolegach, którzy poświęcili swoje życie w służbie Ojczyźnie.

- Cieszę się z tej inicjatywy, że w ten sposób podkreślamy pamięć żołnierzy, którzy służąc Polsce ponieśli najwyższą cenę. Decyzja o wzięciu udziału w misji i służbie poza granicami kraju, dla wzmocnienia bezpieczeństwa na świecie nigdy nie jest dla żołnierza decyzją łatwą. Sam wiem to doskonale. Jednak poczucie zobowiązania wobec Polski i służby w utrzymaniu pokoju, a tym samym także bezpieczeństwa naszych najbliższych i rodaków to motywacja, która pcha nas w niebezpieczne rejony z dala od domu. Tą decyzją oraz swoją postawą tworzymy pozytywny wizerunek Polski, działając na misjach pokojowych i stabilizacyjnych w Afganistanie, Kosowie czy Iraku - mówi Dariusz Słota, obecny dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz uczestnik wielu misji poza granicami kraju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.