Dwóch młodocianych mieszkańców Zagorzyc uratowało rodzinę przed spaleniem w pożarze. Chłopcy zauważyli płomienie w przy jednym z domów w ich miejscowości i bez wahania pobiegli na ratunek domownikom.

Bohaterska postawa u nastolatków z Zagorzyc


Całe zdarzenie miało miejsce w połowie lipca bieżącego roku. Bohaterami okazali się chłopcy w wieku 15 i 17 lat. Wieczorem, młodzi mężczyźni, jadąc drogą zauważyli wydobywający się dym i ogień z garażu na jednej z posesji w Zagorzycach.

Bez chwili wahania zaczęli budzić mieszkańców domu, który stał bardzo blisko budynku, który płonął. Wyprowadzili właścicieli, zaalarmowali sąsiadów i sami, jeszcze przed przybyciem służb zaczęli gasić pożar. Jak się później okazało ogień przechodził już na budynek mieszkalny, uszkadzając elewację i dach domu.

To dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia, co mogło spowodować zagrożenie życie mieszkańców domu, gdyż jak oświadczyli seniorzy, w momencie pożaru już spali.

Młodzi bohaterowie z Zagorzyc zostali nagrodzeni!


Chłopcy pomimo młodego wieku trzeźwo zareagowali na zagrożenie. Wyprowadzili starsze małżeństwo i wezwali odpowiednie służby. Z tego względu postanowiono ich wynagrodzić.

Wczoraj, w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim, Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach wraz z Burmistrzem Sędziszowa Małopolskiego spotkali się z młodymi bohaterami. Komendant oraz burmistrz zgodnie podkreślili, że ich postawa jest godna pochwały i naśladowania, gdyż chłopcy, nad własne bezpieczeństwo, postawili życie drugiego człowieka.

W spotkaniu uczestniczyli również rodzice nastolatków, którym również złożono podziękowania za wychowanie i wartości jakie przekazali swoim synom. Ponadto nastolatkowie otrzymali listy gratulacyjne oraz pamiątkowe prezenty.