Policyjny dron znów kontroluje poczynania kierowców na skrzyżowaniach w Rzeszowie. Dzięki temu łącznie 10 kierowców zostało ukaranych mandatem.
Poprzednie tego typu działania na skrzyżowaniach w Rzeszowie odbyły się w czwartek 15 lipca. Za pomocą drona policjanci monitorowali rzeszowskie skrzyżowania i wspólnie z policjantami w radiowozach reagują na przypadki niestosowania się przez uczestników ruchu do wskazań sygnalizacji świetlnej. Szczególną uwagę zwracali także na kierowców, omijających pojazdy, które zatrzymały się przed sygnalizatorem nadającym sygnał czerwony.

W niespełna dwie godziny, czujne oko policyjnego drona zarejestrowało 15 wykroczeń. Na kierujących pojazdami policjanci nałożyli 6 mandatów, a 9 kierowców pouczyli. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Policja kontroluje kierowców w Rzeszowie na pasach za pomocą drona

Policyjny dron znów łapie kierowców na skrzyżowaniach w Rzeszowie

Z kolei równo tydzień później funkcjonariusze policji powtórzyli swoje działania, w okolicach skrzyżowania przy hipermarkecie B1. Tym razem skontrolowano łącznie 20 kierowców, z czego połowa z nich została mandatem za przejazd na czerwonym świetle.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, funkcjonariusze są w stanie szybko i sprawnie reagować na wszystkie wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym. Podejmowane działania prowadzone są w jednym celu - aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach Rzeszowa, zarówno kierowców jaki i pieszych.

Podobne akcje na rzeszowskich drogach mają być niebawem powtórzone.