Ludzie uwierzyli, że koronawiusa nie ma i to niestety może spowodować, że za kilka dni dojdzie do dużego wzrostu zakażeń u nas w kraju – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaapelował o szczepienie i przestrzeganie zasad sanitarnych.
Wiceminister Kraska w Programie I Polskiego Radia zwrócił uwagę, że wariant Delta zaczyna dominować w całej Europie, również w Polsce.

- Dziś mamy już 246 potwierdzonych przypadków mutacji Delta, to już jest prawie 70 proc. wszystkich próbek, które badamy. Oczywiście to może być troszkę mylące, bo tych próbek mamy w tej chwili niewiele, nowych zakażeń na szczęście w dalszym ciągu w Polsce nie jest dużo - powiedział.

Kraska przypomniał, że szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem ewentualnego zakażenia koronawirusem. Podkreślił, że cały czas należy również pamiętać o takich zasadach jak dystans, dezynfekcja i maseczka.

- Myślę, że teraz, w okresie wakacyjnym zapomnieliśmy o tym. Widzimy to już w tej chwili w sklepach, na stacjach benzynowych, w supermarketach. Ludzie naprawdę uwierzyli, że koronawiusa nie ma i to niestety może spowodować, że za kilka dni dojdzie do dużego wzrostu zakażeń u nas w kraju - powiedział.