W czwartek 29 lipca, odbędzie się wieczorne spotkanie dla miłośników podkarpackich winnic. Wydarzenie to związane jest z otwarciem Domu Wina Polskiego, który ma promować wina wytworzone w południowo-wschodniej Polsce.

Misja Domu Wina Polskiego na Podkarpaciu


Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja regionalnych wyrobów winnych. Organizowane akcje i przedsięwzięcia mają na celu połączyć producentów wina, winiarzy, klientów oraz znawców wina. O inicjatywie utworzenia takiego miejsca mówił m.in. Kamila Pudło, Prezes Zarządu Dom Wina Polskiego.

– Dom Wina Polskiego to inicjatywa, która integruje autentycznych znawców i smakoszy oraz osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w poznawaniu smaków tego trunku. Naszym celem są spotkania w gronie miłośników wina oraz szeroko rozumiana dyskusja o tym szlachetnym trunku. […] Chcemy również edukować jak rozpoznawać smak wina, czym kierować się podczas wyboru wina, jak prawidłowo przechowywać wino, jak je podawać i w jakim doborze potraw.

Co oferuje Dom Wina Polskiego w Rzeszowie?


Pośród atrakcji przewidziane jest spotkanie z producentami win z terenów południowo-wschodniej Polski, właścicielami winnic. Możliwe będzie także poznawanie poszczególnych szczepów, rozmowy o winie oraz degustacja.

Wina Polskiego zaprezentuje wyroby pochodzące z Winnicy Amelie. To regionalna winnica zlokalizowana w miejscowości Zdziarzec w gminie Radomyśl Wielki. Dla gości przygotowano wina z rocznika 2020. Szczegóły zdradził Grzegorz Pachoł, właściciel Winnicy Amelie:

– Będziemy degustować wina białe: wytrawny i rześki BLANC powstały ze szczepu Johaniter o aromacie cytrusów, jabłek i ziół, kolejny to półwytrawny i łagodny w smaku CUVE ze szczepu Johaniter i Solaris o wyczuwalnej nucie cytrusa oraz półsłodki MUSCAT z odmiany Muscari o aromacie kwiatowo-korzennym. Zaprezentuję również wino różowe półwytrawne ROSE powstałe z kilku odmian winorośli o aromacie cytrusów, poziomek i truskawki, doskonałe na upalne dni. Na koniec wino czerwone wytrawne i lekkie CARMEN z aromatem czereśni, jagód i porzeczek.

Szczegóły dotyczące Domu Wina Polskiego


Początek spotkania zaplanowany jest na 29.07.2021 r. (czwartek) o godzinie 20.00 w restauracji Lord Jack Rzeszów, Rynek 4. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wykupić bilet (59 zł) dostępny na stronie internetowej: Wieczorne spotkanie z winem

Bilet upoważnia do degustacji win (4x50 ml), skorzystania ze stołu szwedzkiego z przekąskami. W trakcie spotkania możliwość zakupu prezentowanych win.