Dzisiaj, czyli 28 lipca bieżącego roku, policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ta dotyczy także Podkarpacia.
Ta akcja ma na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Kontrole policyjnej grupy SPEED


Policjanci, w ramach działań, przez cały dzień będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policyjne Zespoły pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, takim jak m.in. przekraczanie prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany:

„Jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.”

Gdzie policjanci będą kontrolować prędkość na Podkarpaciu?


Szczególnym nadzorem działania obejmą m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.