Wizyta jest elementem ogólnopolskiej trasy posłanek. Wakacyjne miesiące nie są dla posłanek czasem odpoczynku.
Wsiadają do busa i jadą spotykać się z Polkami i Polakami. Objazdowi Polski towarzyszy hasło: Zrobimy to lepiej! Przemyśl odwiedzą m.in. Joanna Scheuring-Wielgus, Beata Maciejewska, Wanda Nowicka, Katarzyna Kotula, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.
Harmonogram wizyty:
- 13:00 - 14:30 Piknik z Polityczkami Lewicy na ul. Jałowego w Rzeszowie
- 16:15 - konferencja prasowa Posłanek Lewicy na Rynku w Przemyślu (przy fontannie)
- 18:00 - 19:30 Piknik z Polityczkami Lewicy na Bulwarach nad Sanem w Przemyślu (obok kładki)

- - Żeby zmiana w Polsce mogła się dokonać, musimy o niej rozmawiać. Musimy w sobie uruchomić energię, która pozwoli tę zmianę wyzwolić. A stanie się to wyłącznie wtedy, gdy politycy i obywatele będą działać z ludźmi. Dlatego ruszamy w drogę! – mówi posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Autobus polityczek Lewicy do końca lata przemierzy tysiące kilometrów i odwiedzi kilkanaście miast. Dużych i małych, wojewódzkich i powiatowych.

- - Będziemy w drodze przez wszystkie wakacyjne weekendy! Trasa oczywiście jest ustalona, ale zostawiamy sobie przestrzeń na spontaniczne działania. Gdy po drodze coś nas zainteresuje, to zatrzymamy się w dowolnym momencie. – opowiada Scheuring-Wielgus.

Spotkania z mieszkańcami i mieszkankami poszczególnych miast będą odbywały się w atmosferze pikniku. Będą koce i leżaki, ale też wachlarze i kubki, by przy kawie, herbacie czy soku porozmawiać o tym, co naprawdę ważne. A tematów do omówienia jest niemało.

- - Porozmawiamy o drożyźnie w sklepach, o prawach kobiet, o świeckim państwie, o nowoczesnej szkole, o systemie ochrony zdrowia, ochronie środowiska i o wszystkim, z czym ludzie do nas przyjdą. – dodaje posłanka Katarzyna Kotula.

Na mapie polityczek Lewicy są m. in. Mińsk Mazowiecki, Płock, Siedlce, Dąbrowa Górnicza, Ostowiec Świętokrzyski, Kielce, Przemyśl, Rzeszów, Chrzanów, Nowy Sącz, Zielona Góra, Ostróda, Kołobrzeg czy Szczecinek. Łącznie polityczki Lewicy chcą zawitać do 20 miast.

- - Będzie z nami jeździć specjalna urna, do której chcemy zbierać pomysły Polek i Polaków na nasz kraj. Urządzimy Polskę na nowo i ZROBIMY TO LEPIEJ niż ci, którzy teraz zarządzają naszą ojczyzną – dodaje Beata Maciejewska, która także podróżuje busem Lewicy.