Blisko 100 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w sobotę 31 lipca 2021 r. odebrało dyplomy ukończenia studiów. Tym razem uroczysta Graduacja zorganizowana została w Ogrodach wypoczynkowych WSPiA.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. W 25-letniej historii dyplom ukończenia studiów otrzymało blisko 50 tys. absolwentów. Do tego grona dołączyły kolejne osoby, które w ostatnim czasie obroniły swoją pracę dyplomową.

W tegorocznej Graduacji uczestniczyli absolwenci WSPiA, którzy ukończyli studia na kierunku: „administracji" (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwa wewnętrznego" (studia I i II stopnia), „zarządzania" (studia I stopnia) oraz jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo".

W Graduacji oprócz absolwentów WSPiA i władz uczelni uczestniczyła także kadra naukowa uczelni oraz rodziny absolwentów. Dyplomy ukończenia studiów wręczali prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Prorektorzy: dr Agata Furgała i dr Przemysław Niemczuk.

Osiągnęliście ogromny sukces

Witając Absolwentów, ich rodziny oraz wykładowców Uczelni prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA przypomniał, ze Graduacja to niezwykle ważna uroczystość w życiu akademickim i osobistym każdej osoby kończącej studia.

- W życiu każdego studenta są dwa ważne wydarzenia. Pierwsze to Immatrykulacja, a drugie to Graduacja. Od rozpoczęcia studiów i złożenia ślubowania studenta odbyli Państwo tysiące godzin zajęć, spotkali Państwo kilkudziesięciu egzaminatorów. U jedynych droga studencka była łatwy i prosta, u innych trochę trudniejsza Jednak wszyscy dotarli do mety, która jest dzisiejszy dzień i piękna uroczystości Graduacji. Gwarantuję, że ten monet zostanie w Państwa pamięci do końca życia. Dziś podsumowując waszą kilkuletnią pracę, widzimy, że podczas studiów zmienili się Państwo. Nabraliście pewnej dystynkcji i powagi - powiedział prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

Jesteśmy wizytówką WSPiA

Podczas uroczystej Graduacji głos zabrał także przedstawiciel studentów. W tym roku był to mgr Michał Rzepka, Przewodniczący Samorządu Studenckiego oraz tegoroczny absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo.

- To już pięć lat odkąd społeczność akademicka witała nas w murach tej uczelni. Tamten dzień był tak samo wyjątkowy dla nas jak ten dzisiejszy. Wyjątkowość ta była związana z niepewności, a zarazem sprawdzianem dla każdego z nas jak wygląda prawdziwe dorosłe życie z dala od rodzinnego domu. W murach tej uczelni nieraz padały słowa z ust wybitnych wykładowców, jak naprawdę wygląda dorosłe życie. Bo studia to nie tylko nauka i zabawa, ale także dojrzałość wzbogacona o wartości - mówił Przewodniczący Samorządu Studenckiego.

Nagrody i wyróżnienia

Podczas Graduacji absolwentów WSPiA oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia. Nagrody działalność na rzecz społeczności akademickiej nagrody otrzymał Michał Rzepka, Przewodniczący Samorządu Studenckiego. Za działalność w Kole Naukowym Prawa Gospodarczego: Justyna Prokop i Kamila Pajura. Za działalność w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii Aleksander Urbaniak. Za działalność w Studenckim Biurze Porad Prawnych „Klinika Prawa": Karolina Krawczuk, Adrianna Plezia i Michał Rzepka. Wręczono także nagrodę za najlepszy wyniki uzyskany na międzynarodowych egzaminach językowych, którą otrzymała Emilia Kardaś

Graduacja absolwentów to tradycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uroczystość to ostatnie wspólne spotkanie w murach naszej uczelni osób, które studiowały na danym kierunku studiów. Wszyscy absolwenci świętują ten dzień w togach i biretach.

Uroczystość zakończyło pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni oraz sesja zdjęciowa w Patio i fontannie WSPiA.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.