Centrum Handlowe Plaza Rzeszów organizuje akcję wakacyjnej zbiórkę krwi. Mieszkańcy będą mieli okazję do tego już w najbliższą sobotę 7 sierpnia.
Akcja honorowego krwiodawstwa organizowana jest przy CH Plaza Rzeszów przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy oddziale rejonowym PCK w Rzeszowie. Do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa Plaza Rzeszów zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym.

Wystarczy w sobotę 7 sierpnia 2021 r. przyjść na parking przed wejściem głównym do Plazy (od strony al. Rejtana) i zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK. Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

Jest to kolejna akcja organizowana ze względu na braki krwi określonych grup. W ten sposób Centrum wraz z partnerami chce pomóc uzupełnić zapasy, które mogą uratować życie potrzebującym. Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Warto zaznaczyć, że podczas dotychczasowych akcji honorowego krwiodawstwa organizowanych przez CH Plaza Rzeszów udało się zebrać blisko 39 tys. ml krwi ratującej ludzie życie.

Partnerami akcji honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie są działający w Centrum sklep sportowy Decathlon, Akademia Sportu Chikara oraz Podium.

Chcesz oddać krew? Sprawdź, czy możesz!

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki).

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.