W Rzeszowie pojawi się więcej paczkomatów, które mają za zadanie zadbać o jeszcze lepszą jakość powietrza w mieście. Konrad Fijołek porozumiał się w tej sprawie z InPost.
Realizacja programu wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – poprzez oferowanie ich mieszkańcom szeregu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

- Współpraca z samorządami przy projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, które mają na celu wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz rozwój inteligentnych i czystych miast, jest naszym priorytetem. Wierzymy, że lokalne inicjatywy na rzecz środowiska są niezbędne, aby miasta były bezpieczne, czyste i zdrowe. W ramach programu „Green City” planujemy wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego związanego z rozwojem e-commerce, ochronę powietrza oraz optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów®. Stworzymy rozwiązania przyjazne dla środowiska i wygodne dla mieszkańców, takie jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach InPost, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Zobowiązujemy się także do sukcesywnej wymiany naszej floty na samochody elektryczne, w pierwszej kolejności w miastach partnerskich - mówi Damian Niewiadomski, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży InPost.

Dostawa do Paczkomatów® już dziś jest najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. W porównaniu do zamówienia paczki do domu klienta, dostawa do paczkomatu charakteryzuje się nawet o 75% mniejszą emisją dwutlenku węgla.

- Inicjatywa InPost świetnie wpisuje się w obecny kierunek rozwoju naszego miasta. Chcę, aby Rzeszów był miastem przyjaznym mieszkańcom, zielonym, nowoczesnym, aby wprowadzane w nim były kolejne proekologiczne projekty, np. takie, które będą realizowane w ramach projektu „Green City” - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Program Green City wpisuje się w długofalową strategię InPost, która obejmuje szeroki zakres innowacji ekologicznych. Do końca roku programem zostanie objętych kolejne kilkadziesiąt największych miast w Polsce.