W drugiej kolejne Fortuna 1. Liga Apklan Resovia podejmie u siebie GKS Tychy. Gospodadrze mają jednak nie łatwe, bowiem goście wygrali pięć poprzednich wyjazdowych starć.
Inauguracyjna kolejka spotkań Fortuna 1. Liga w sezonie 2021/22 zarówno dla Apklan Resovii, jak i GKS Tychy zakończyła się dość udanie. Obydwa zespoły zremisowały bowiem swoje mecze.

"Pasiaki" na pierwszy ogień zmierzyły się na wyjeździe z GKS Katowice. Chodź po pierwszej połowie wydawało się, że to spotkanie zakończy się dla ich całkowitą porażką, to jednak w drugiej połowie Rzeszowianie pokazali wolę walki, czego dowodem było strzelenie bramki na remis w doliczonym czasie gry. Więcej na temat tego spotkania pisaliśmy tutaj: Fortuna 1 Liga. GKS Katowice vs Apklan Resovia Rzeszów

Apklan Resovię czeka trudne zadanie. Podejmie GKS Tychy

Teraz Rzeszowianie wracają do domu i w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie w nowym sezonie podejmą GKS Tychy.

Jednak zadanie z pewnością należeć będzie do tych z bardziej ekstremalnie trudnych. GKS wygrało bowiem pięć poprzednich wyjazdowych starć w 1 lidze, w związku z czym pozostaje faworytem przed piątkowym starciem.

Światełkiem nadziei dla gospodarzy może być jednak fakt, że w poprzedniej kampanii tyszanie nie poradzili sobie w Rzeszowie, skąd wywieźli tylko jedno „oczko".

Początek tego fascynującego starcia w piątek 6 sierpnia o godz. 18 przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie.