Już w najbliższą niedzielę każdy, kto będzie chciał będzie mógł przyjść na parking przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim i zaszczepić się Covid-19. Do wyboru będą dwa preparaty.
W najbliższą niedzielę 8 sierpnia każda osoba chcąca zaszczepić się przeciwko COVID-19, będzie mogła to zrobić w specjalnym punkcie w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15 (Podkarpacki Urząd Wojewódzki).

- To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej - bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę - zachęca Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody Podkarpackiego.

Punkt będzie otwarty w godz. 13:00-17:00. Na chętnych oczekiwać będzie kadra szpitala MSWiA w Rzeszowie – czyli pełny zespół szczepiący (lekarz, pielęgniarka, ratownik, sekretarka medyczna). Natomiast badania kwalifikacyjnego do szczepienia będzie dokonywał lekarz.

Tym razem do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Dodatkową opiekę logistyczną zapewnią funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.