Już w najbliższą sobotę odbędzie się spacer z prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas niego będą pokazywane miejsca, które wymagają poprawy w kwestii poruszania się pieszych oraz rowerzystów.
Jedną z obietnic kampanijnych Konrada Fijołka na stanowisko prezydenta Rzeszowa było maksymalne ułatwienie poruszania się pieszym, ludziom na wózkach inwalidzkich oraz rowerzystom po mieście.

Zapowiedź takich działań usłyszeliśmy także podczas podsumowania pierwszej miesięcznicy na tym stanowisku.

- Miasto nowoczesne, innowacyjne to takie, w którym ogólna dostępność i jakość życia osób z niepełnosprawnościami są na wysokim poziomie. Musimy doprowadzić tego, żeby Rzeszów (i nie tylko) stał się miastem przyjaznym, bezpiecznym i bez barier. To jest jedno z głównych wyzwań dla miasta na najbliższe lata. Miejmy nadzieję, że uda się w miarę szybko wprowadzić zmiany na lepsze - uważa Krzysztof Jasiński, działacz i aktywista miejski.

Pierwsze ułatwienia dla rowerzystów już wprowadzone

Niespełna kilka dni później miejskie władze zaczęły wprowadzać ułatwienia dla rowerzystów na pierwszych skrzyżowaniach oraz przejściach.

- Na skrzyżowaniu al. Kopisto z ul. Podwisłocze obniżono przejazdy dla rowerów. Na al. Cieplińskiego przy skrzyżowaniach z ul. Jałowego i z ul. Sokoła także obniżyliśmy przejścia dla pieszych - czytamy na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych Konrada Fijołka.

Na al. Niepodległości usunięto krawężniki na połączeniu ścieżki rowerowej z nawierzchnią jezdni, przestawiony został także kosz na śmieci utrudniający dojście do przycisku sygnalizacji świetlnej.

Na parkingu przy hali na Podpromiu obniżony został chodnik przy schodach od strony mostu Zamkowego.

Rzeszów dla pieszych. Konrad Fijołek organizuje spacer z mieszkańcami

Z kolei w sobotę 7 sierpnia Konrad Fijołek organizuje kolejny spacer pod hasłem "Rzeszów dla pieszych". Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Miejskiego Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Miejskiego Zarządu Dróg.

- Będzie doskonałą okazją do rozmowy o standardach dla ruchu pieszych, wymiany sugestii i spostrzeżeń w zakresie przyjazności rzeszowskiej przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego. W trakcie wydarzenia będziemy malować miejsca stanowiące bariery urbanistyczno-architektoniczne, zagrożenie bezpieczeństwa i utrudnienie w ruchu pieszych - czytamy w opisie wydarzenia w mediach społecznościowych.

Trasa spaceru będzie przebiegała ulicami Słowackiego, Kreczmera, Aleja Pod Kasztanami, Szopena, Hetmańska. Start w sobotę o godz. 10 pod rzeszowskim ratuszem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.