Na terenie Ośrodka Sportów Wodnych „Marina” w Rzeszowie , 7 sierpnia 2021 od godz. 17.00 Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 i jego lider w Rzeszowie, Krzysztof Stańko spotkał się, w ramach ogólnopolskiej akcji „Poznajmy się”, z mieszkańcami Rzeszowa.
W spotkaniu miał udział wziąć Poseł na Sejm RP Tomasz Zimoch. Niestety poinformował w ostatniej chwili, że z powodów zdrowotnych nie będzie mógł przybyć. Pomimo tego organizatorzy akcji w Rzeszowie zadbali o wiele atrakcji, między innymi - turniej piłkarzyków stołowych, upominków dla najmłodszych, poczęstunek dla wszystkich. Odbyli wiele spotkań i rozmów z mieszkańcami. Było wiele uśmiechu, ale też i poważnych rozmów o tym, jaka jest przyszłość Rzeszowa, Polski. Jaką rolę w tej przyszłości chce odegrać „Polska 2050”.

W rozmowach tych współuczestniczył również zaproszony przez członków Ruchu, prezydent miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. Rozegrał nawet mecz w piłkarzyki z liderem Ruchu Krzysztofem Stańko. Wynik pomimo wyrównanej walki, pozostaje „tajemnicą”.

Krzysztof Stańko
Fot. Łukasz Kotulak


Pod namiotem „Polska 2050” można było wypełnić ankietę woli przystąpienia do Stowarzyszenia „Polska 2050”. I jak można było zauważyć chętnych było wiele. Owoce i lody oraz baloniki dla dzieci i młodzieży wzbogacały tą miłą i pogodną atmosferę.

Na rozpoczęcie spotkania podczas briefingu zorganizowanego przez członków „Polska 2050”, Krzysztof Stańko powiedział :
„Jesteśmy bardzo młodą, choć niezwykle aktywną i prężną organizacją. Jesteśmy dumni że należymy tu w Rzeszowie do wielkiej pozytywnej rodziny „Polska 2050”. Nasze zaangażowanie czy to na polu społecznym, czy to eksperckim, czy politycznym jest duże a mimo to nadal wielu Polaków jeszcze o nas nie słyszało. Dlatego ruszyliśmy w Polskę z hasłem “Poznajmy się”. A dziś jesteśmy w naszym mieście Rzeszowie.”

Spytaliśmy obecną na miejscu spotkania jedną z organizatorek akcji w Rzeszowie, radną naszego miasta Anne Skibę o ideę takich spotkań :
„Wspieram swoją obecnością tą akcję pomimo tego że przyczyny osobiste ograniczyły nieco dziś moją aktywność tutaj. Jestem tu dlatego ponieważ uważam że trzeba być blisko ludzi i dla ludzi. „Poznajmy się” osobiście. Nieodpowiedni politycy chcą skłócić Polaków w swoich poglądach. My jednak wolimy rozmawiać. Nie musimy zgadzać się we wszystkim, ale warto dowiedzieć się jak wiele mamy ze sobą wspólnego. W rozmowach możemy sprawdzić co możemy i co powinniśmy zrobić wspólnie.”

Po spotkaniu można było się dowiedzieć że kolejne spotkania „Poznajmy się”, planowane są na terenie Podkarpacia już w nadchodzących tygodniach.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć i pobrać dzięki uprzejmości Jerzego Zygadło. Aby mieć dostęp zaloguj się na swoje konto google i KLIKNIJ TUTAJ