W miejscowości Przędzel w powiecie niżańskim jadący z budowy drogi ekspresowej S-19 samochód ciężarowy zderzył się z pociągiem. Kierujący ciężarówką zginął na miejscu, maszynista trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło około godziny 7.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Przędzel - Borowina w powiecie niżańskim. Ciężarówka, wyjeżdżając z placu budowy drogi S-19 zderzyła się z nadjeżdżającym pociągiem pośpiesznym relacji Lublin - Wrocław.

Jak informacje podkarpacka policja maszyniście udzielna została pomoc na miejscu zdarzenia. Żaden z pasażerów pociągu nie został ranny.

[AKTUALIZACJA]
Na miejscu zginął kierowca ciężarówki. Maszynista w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie.

Ciężarówka nie przewoziła ładunku. Pasażerowie pociągu nie odnieśli obrażeń i zostali ewakuowani do podstawionych busów, w których kontynuują podróż.

Służby ratownicze pracują na miejscu wypadku.

[AKTUALIZACJA]
PLK wydało następujący komunikat w związku ze zdarzeniem:
Pasażerom pociągu relacji Lublin – Wrocław Główny, który brał udział w zdarzeniu, przewoźnik zapewnił przejazd autobusami do stacji Łańcut. Stąd podróżni ruszą w dalszą drogę. Po zdarzeniu na przejeździe kolejowo-drogowym na szlaku Nisko – Rudnik n/Sanem pomiędzy Stalową Wola a Przeworskiem pociągi kierowane są na trasę zmienioną przez stację Kolbuszowa. O zmianach w komunikacji podróżni informowani są na stacjach i przystankach.

[AKTUALIZACJA]
Podkarpacka policja poinformowała, iż 42-letni kierowca ciężarówki marki MAN, w wyniku doznanych obrażeń, mimo reanimacji, zmarł na miejscu wypadku. 30-letni maszynista został ranny i śmigłowcem LPR przetransportowano go do szpitala w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.