W sobotę 14 sierpnia o godzinie 14.45 w rezerwacie przyrody Lisia Góra, w ramach imprezy "Letni Biwak Odkrywców" pokazany zostanie film niemy "Dziewczynka z zapałkami" z muzyką na żywo Waldemar Rychły Trio.
Prezentowany niemy film z 1928 roku jest piękną metaforyczną, symboliczną opowieścią opartą na słynnej bajce Andersena.

To historię małej dziewczynki o imieniu Karen, która w ostatni wieczór starego roku bosa, głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, bezowocnie próbując sprzedać choćby jedno pudełko zapałek.

Reżyserem filmu jest Jean Renoir (ur. 15 września 1894 w Paryżu, zm. 12 lutego 1979 w Beverly Hills w Kalifornii) – francuski reżyser filmowy, producent, scenarzysta, aktor i pisarz. Czołowy przedstawiciel francuskiego realizmu. Zdobywca Oskara, wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych. Był synem znanego malarza impresjonisty Augusta Renoira!
dziewczynka z zapałkami

Odtwórczyni tytułowej roli: Catherine Hessling urodziła się 22 czerwca 1900 roku we Francji ( w Prowansji ). Jej urodę zauważył Henri Matisse. Polecił ją jako modelkę innemu znajomemu malarzowi, Auguste'owi Renoirowi. Catherine została żoną jego syna Jeana, który wybrał karierę filmowca i zapragnął uczynić ze swej żony gwiazdę..... W 1979 roku aktorka zmarła na w Paryżu.

• reż. Jean Renoir ( 1894-1979 )
• aktorzy: Catherine Hessling (1900–1979) - Karen, dziewczynka z zapałkami, Jean Storm - jako Axel Ott/porucznik, Manuel Raaby - policjant/ huzar śmierci, Amy Wells - lalka
• Zdjęcia :Jean Bachelet

Magię tego niezwykłego filmu z epoki kina niemego dopełni muzyka wykonywana na żywo
Zagra Waldemar Rychły Trio:
Patrycja Kaczmarek - obój
Martyna Susek - altówka
Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi)- gitara, goongroo

Waldemar Rychły - muzyk, kompozytor, aranżer. Z wykształcenia architekt.
Współtwórca, razem z bratem Maciejem legendarnego Kwartetu Jorgi, istniejącego nieprzerwanie od połowy lat 80-tych, którego muzyka bazuje na elementach ludowej tradycji wielu narodów, korzysta z doświadczeń muzyki poważnej i jazzu.

Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, brał udział w wielu festiwalach, Współpracował z wieloma teatrami, a jego muzyka trafiała na filmową ścieżkę dźwiękową. Ma na koncie kilkanaście płyt.
www.rychlywaldemar.com