Policjanci po prawie dekadzie poszukiwań ujęli mężczyznę poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Skazany to mieszkaniec Tarnobrzega.

Poszukiwania trwające niemal dekadę


Policjanci z Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili poszukiwania 42-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna był poszukiwany od 2012 roku. Został on skazany na 4 lata pozbawienia wolności za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, przestępstwa narkotykowe oraz oszustwo.

Wtedy jednak nie trafił do aresztu. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał za nim list gończy. Wydano za nim także Europejski Nakaz Aresztowania.

Poszukiwania zakończone-ukrywał się w innym kraju!


Z informacji, jakie posiadali policjanci wynikało, że 42-latek przebywa poza granicami naszego kraju, najprawdopodobniej na terenie Francji. W związku z tym, funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w tej sprawie współpracowali z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Policjanci przez lata szczegółowo sprawdzali wszystkie sygnały, które mogły przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego. W końcu nastąpił przełom w sprawie. Pojawiła się bowiem informacja, że poszukiwany znajduje się ponownie na terenie województwa Podkarpackiego.

Poszukiwany skazaniec wpadł na wakacjach


Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w środę na terenie powiatu krośnieńskiego. Przebywał w domku letniskowym. Do Polski przyjechał na wakacje.

42-latek nie krył zaskoczenia wizytą policjantów. Został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 4 lat pozbawienia wolności.