W czwartek 12 sierpnia na terenie powiatu dębickiego policja prowadziła rejestrację kierowców przy pomocy drona. W ten sposób mogą w łatwy i szybki sposób zobaczyć, czy gdzieś nie jest łamane prawo drogowe.

Kontrole dębickiej i rzeszowskiej policji


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wraz z policjantami dębickiej drogówki, kontrolowali przy użyciu drona przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców, którzy podróżowali drogami powiatu dębickiego. Swoje działania skupili głównie na odcinku drogi krajowej nr 94 oraz drogi wojewódzkiej nr 985, gdzie bezzałogowy statek powietrzny, za pomocą kamery, rejestrował zachowania kierujących.

Policyjny dron pozwala na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń - m. in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej.

Wykroczenia zrejestrowane przez drona


Podczas działań policjanci ruchu drogowego ujawnili wykroczenia głównie dotyczące niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Za popełnione wykroczenia 4 kierowców zostało ukaranych mandatami, jeden z kierowców został pouczony. Wobec jednego z kierujących, do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie.