Na terenie pustostanu zlokalizowanego w Mielcu Policja zatrzymała zaledwie 20-letniego mężczyznę. Posiadał on narkotyki. Jak się okazało to nie było jego pierwsze przewinienie.

Niebezpieczne miejsce na mapie Mielca


Pustostan przy ulicy Wolności jest często patrolowany przez mieleckich funkcjonariuszy, ponieważ miejsce to wskazywane jest jako niebezpieczne za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Według informacji gromadzi się tam młodzież, która spożywa alkohol, zaśmieca teren i głośno się zachowuje. Od początku roku na KMZB wpłynęło kilka takich zgłoszeń.

Młodociany Mielczanin na złej ścieżce


Policjanci patrolujący to miejsce zauważyli parę młodych ludzi siedzących na kocu. Młody mężczyzna na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać. Został wylegitymowany.

Policjanci ujawnili w jego odzieży susz roślinny. 20-letni mieszkaniec Mielca został zatrzymany. Zabezpieczoną substancję poddano badaniu narkotesterem. Test potwierdził, że jest to marihuana.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przyznał się do jego popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

20-latek był już karany wcześniej za posiadanie środków odurzających. Tego przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.