Dobiega końca III nabór wniosków do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji na prace B+R jednostek naukowych. Na złożenie wniosku zespoły naukowe podkarpackich uczelni mają czas do 23 sierpnia do godz. 23:59.

Kto może starać się o dodatkowe środki?


Dofinansowanie w ramach III naboru wniosków do Programu grantowego skierowane jest do zespołów naukowych, których Liderzy zatrudnieni są na umowę o pracę w uczelniach będących Partnerami projektu PCI: Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytecie Rzeszowskim, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz na pozostałych podkarpackich Uczelniach spełniających wymogi Regulaminu konkursu.

Procedura pozyskiwania grantów


Kwota pojedynczego grantu w tym naborze mieści się w przedziale od 50 000 do 500 000 zł. Przez cały czas trwania naboru, PCI prowadzi doradztwo realizowane głównie w sposób zdalny. Specjaliści udzielają informacji związanych z zasadami konkursu, obsługą systemu on-line jak też kwestiami merytorycznymi w obszarze finansowania projektów B+R.

Na etapie realizacji projektu, każdy z zespołów naukowych ma przypisanego Opiekuna projektu, który na bieżąco asystuje i udziela profesjonalnej pomocy w procesie wdrażania i rozliczania projektu.

- Podmioty składające wniosek, proszone są o jego wcześniejsze przeanalizowanie i ewentualną korektę pod kątem Regulaminu konkursu oraz FAQ, który zawiera wyjaśnienie 22 istotnych zagadnień związanych z aplikowaniem do konkursu (w tym konstruowaniem budżetu). - mówi Barbara Nowak, Specjalista ds. rozliczeń Programu grantowego.

Podkarpackie Centrum Innowacji poza finansowaniem kosztów realizacji prac badawczo-rozwojowych wspiera proces komercjalizacji stworzonych rozwiązań technologicznych,
a także prowadzi działania doradcze i szkoleniowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.