W minioną niedzielę w Cieszanowie wydarzył się groźnie wyglądający wypadek. Około godz. 14 Dyspozytornia Medyczna w Przemyślu odebrała zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na obwodnicy Cieszanowa na wysokości stacji paliw Orlen.
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę, 17 sierpnia br. w Cieszanowie. W zderzeniu trzech pojazdów na obwodnicy Cieszanowa na wysokości stacji paliw Orlen rannych zostało 8 osób. Po przybyciu karetek w miejsce wezwania okazało się, że w wypadku łącznie uczestniczyło 8 osób i ... jeden czworonóg - mały piesek. - czytamy na stronie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Jak potwierdza policja, do wypadku doszło przed godz. 14, na obwodnicy Cieszanowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem, 27-letni mieszkaniec Przemyśla, najechał na tył forda, którego kierowca, 36-letni mieszkaniec Warszawy, zatrzymał się zamierzając skręcić w lewo, na stację paliw. Siła uderzenia była tak duża, że osobowy ford został zepchnięty na przeciwległy pas i zderzył się z jadącą z naprzeciwka hondą, którą kierowała 53-letnia mieszkanka Przemyśla. W wyniku zdarzenia 8 osób trafiło do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

Pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym udzielało, pierwsze w miejscu zdarzenia, OSP Cieszanów. Wszyscy uczestnicy wypadku odnieśli obrażenia i trafili do szpitala.
Ponadto w akcji brały udział dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego z Lubaczowa, jeden ze Starego Dzikowa i jeden z Narola.