Zawodnicy z 16 województw w wieku od 5 do 18 lat, a wśród nich Mistrzowie Polski i medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich, zagrają w dniach 24-30.08 w Rzeszowie, w jednym z największych turniejów szachowych w Polsce i Europie, w PGNiG TERMIKA Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych.
Swój udział do Mistrzostw Polski zgłosiło 938 zawodników. Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w 6 kategoriach wiekowych, osobno wśród dziewcząt i chłopców. Oprócz tytułów Mistrzów Polski, juniorzy „zgarną” puchary, medale, dyplomy i nagrody finansowe oraz rzeczowe. Organizatorem Mistrzostw jest Podkarpacki Związek Szachowy.

- To będzie wielkie szachowe święto w Rzeszowie. Zgłoszonych jest 938 młodych szachistów z terenu całej Polski, a wśród nich medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich. To będzie niesamowite uczucie gościć po raz drugi tylu młodych szachistów w Rzeszowie. To będzie również ogromna promocja Województwa Podkarpackiego i miasta Rzeszów. Przyjedzie również mnóstwo rodziców, opiekunów i działaczy szachowych z całej Polski – mówi Krzysztof Skiba, wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Oprócz tytułów Mistrzów Polski, najlepsi juniorzy zdobędą puchary, medale, dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe. - Nagrodzonych łącznie zostanie około 240 juniorów, a wszystkie dzieciaki do lat 8 i 10 dostaną dyplomy i upominki – wylicza Krzysztof Skiba.

Kibice zmagania będą mogli śledzić w internecie poprzez transmisje partii oraz transmisję wideo. - Mamy nadzieję, że wszyscy przyjadą i wyjadą z pięknego Rzeszowa zadowoleni i z miłymi wspomnieniami oraz że PGNiG TERMIKA Mistrzostwa Polski Juniorów staną się piękną wizytówką Rzeszowa i całego województwa Podkarpackiego na długie lata – dodaje Skiba.

Szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć na oficjalnym fanpage’u Mistrzostw: www.facebook.com/mpjbis2021, gdzie organizujemy także konkursy z pamiątkowymi
upominkami.