Podkarpacka Policja odebrała 4 nowe specjalistyczne pojazdy ruchu drogowego. To nowoczesne radiowozy marki Volkswagen Crafter, które będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe. Pojazdy zostały zakupione przez Komendę Główną Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.
Cztery Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego trafią do komend miejskich Policji w Rzeszowie (2 pojazdy), Krośnie i Tarnobrzegu. Są to pojazdy marki Volkswagen Crafter 2,0 TDI o mocy 177 KM. Będą wykorzystywane przez policjantów z wydziałów ruchu drogowego, którzy zajmują się obsługą zdarzeń drogowych - wypadków i kolizji.

Wyposażenie nowych ambulansów
Wyposażenie nowych ambulansów


Nowoczesne radiowozy są wyposażone w sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia miejsca i oględzin. To między innymi znak „UWAGA WYPADEK”, zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, skalówki i numerki, flary oraz parawan. Pojazd będzie pełnił też funkcję mobilnego biura. Policjanci mają do dyspozycji laptop, drukarkę, aparat fotograficzny, router i agregat prądotwórczy.

Wartość każdego radiowozu to około 460 tysięcy złotych. Zakup współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko - projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.