Rzeszowski ratusz nie będzie miał problemu z wyłonieniem wykonawcy na budowę boiska do gry w piłkę nożną na osiedlu Słocina. Tylko jedna oferta mieści się w zakładanych kosztach.
Blisko dwa miesiące temu Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który miałby wybudować nowego boisko przy ul. St. Gliwy na osiedlu Słocina.

Jednak jak to bywa w przypadku tego typu inwestycji, co jakiś czas zmieniano termin składania ofert.

Są oferty na budowę nowego boiska na osiedlu Słocina

W końcu jednak w czwartek 19 sierpnia poznaliśmy oferty na wykonanie tej inwestycji. Do przetargu ostatecznie stanęły cztery firmy, lecz tylko oferta jednej z nich mieści się w zakładanych przez ratusz kosztach.

Najtańszą złożyła "OBO Polska" Sp. z o.o. z Rzeszowa - 995 179,93 zł. Z kolei najdroższą ofertę złożyła Firma Usługowo Handlowa "ARKAN" Wojciech Ząbczyk z Bud Głogowskich - 1 422 092,83 zł.

Dwie pozostałe pochodzą od firm "EVERSPORT" Sp. z o.o z Warszawy - 1 249 379,02 zł oraz "Akar" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Rzeszowa - 1 322 228,94 zł.

Z kolei rzeszowski ratusz zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 1 080 841,91 zł.

W dokumentacji projektowej czytamy, że nowy obiekt będzie służył do treningów. Według planów jego powierzchnia ma on składać się ze sztucznej trawy, zaś sam obiekt ma mieć powierzchnię 1400 metrów kw.

Na stronie zamówienia czytamy także, że wykonawca będzie odpowiedzialny za wykonanie odpowiedniego drenażu oraz odwodnienia, budowę utwardzenia terenu, budowę piłko chwytów, dostawę i montaż bramek wraz z siatkami, ławek, koszy na śmieci, a także budowę ogrodzenia obiektu sportowego.