Jak widać oszuści nie znają granic i ich działania wciąż przybierają na sile. Dotyczy to nie tylko nowych metod oszukiwania, ale i osób, a w tym przypadku podmiotów, które wybierają na swoje cele. Tym razem padło na samorząd przeworski.

Zuchwała próba oszustwa na przedstawicielu samorządu!


W minionym tygodniu, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał informację od przedstawiciela władz samorządowych z terenu powiatu przeworskiego, o próbie wyłudzenia. Osoba, która telefonowała do zgłaszającego, przedstawiła się jako funkcjonariusz Policji. Oszust w rozmowie telefonicznej próbowała uzyskać informacje o rachunkach bankowych i środkach pieniężnych będących w posiadaniu samorządu.

Niebezpieczne zagrywki oszustów


Po raz pierwszy na terenie powiatu przeworskiego odnotowano takie działanie. Może to być kolejna odsłona oszustwa "na policjanta”. Tym razem kontakt telefoniczny nawiązywany był z przedstawicielem instytucji samorządowej.

Rozmówca podając się za policjanta, twierdził, że doszło do włamania na rachunek bankowy, a prowadząc dalej rozmowę, próbował uzyskać od osoby, do której dzwoni, jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących sytuacji finansowej.

Szczęśliwy finał zuchwałej próby wyłudzenia


W tym przypadku, osoba odbierająca telefon zachowała czujność i o zaistniałej sytuacji poinformowała Policję. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują do wszystkich:

- Przypominamy, że policjanci nigdy nie dzwonią i nie żądają informacji dotyczących loginów, haseł czy danych o przepływie środków pieniężnych. Nie należy nigdy takich danych przekazywać osobom trzecim. Za każdym razem, kiedy prowadzona rozmowa wzbudzi wątpliwości, należy ją zakończyć, a o zaistniałej sytuacji powiadomić Policję.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.