Zakończyło się śledztwo jakie prowadzili policjanci z komisariatu w Nowej Dębie, w sprawie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. W jego wyniku doszło do zatrzymania aż 17 osób, które rozprowadzały amfetaminę, marihuanę, tabletki ECSTASY i krzewy konopi indyjskich.

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali 17 przestępców narkotykowych!


Funkcjonariusze z Policji w Nowej Dębie zatrzymali 17 osób w wieku od 19 do 41 lat. Podejrzani są mieszkańcami trzech powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego i mieleckiego. Wszyscy są podejrzani o rozprowadzanie znacznej ilości narkotyków.

Lista popełnionych przez nich przestępstw jest długa, śledczy przedstawili im łącznie 102 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz przepisów kodeksu karnego. W toku śledztwa, policjanci ustalili, że mężczyźni procederem zajmowali się od około 2 lat.

Przebieg narkotykowego śledztwa na Podkarpaciu


Sprawa swój początek miała latem 2020 roku. Policyjny patrol zatrzymał w Nowej Dębie do kontroli drogowej samochód, którego kierującym był mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili narkotyki.

Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 19-letniego mieszkańca gminy Baranów Sandomierski. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności operacyjne. Ustalili, że kilku mężczyzn rozprowadza narkotyki na terenie przyległych powiatów. Znając ich tożsamość, kolejno ich zatrzymywali.

Zarekwirowany towar był warty prawie 300 000 złotych


W czasie prowadzonych czynności, policjanci zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że mężczyźni dopuścili się m.in. wprowadzenia do obrotu ponad 6 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 240 tysięcy złotych.

17 osób usłyszało 102 zarzuty za przestępstwa narkotykowe
17 osób usłyszało 102 zarzuty za przestępstwa narkotykowe


Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany, 600 gramów amfetaminy, ponad 50 tabletek ECSTASY, 9 krzewów konopi indyjskich oraz amunicję. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych, śledczy zabezpieczyli wagi elektroniczne, przedmioty służące do porcjowania środków odurzających i ich rozprowadzania.

17 osób usłyszało 102 zarzuty za przestępstwa narkotykowe
17 osób usłyszało 102 zarzuty za przestępstwa narkotykowe


Winni-jakie wyroki im grożą?


Na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która nadzorowała to postępowanie, wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 5 z zatrzymanych mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych w wieku 19, 21, 26, 36 i 41 lat tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

17 osób usłyszało 102 zarzuty za przestępstwa narkotykowe
17 osób usłyszało 102 zarzuty za przestępstwa narkotykowe


Kolejnych 5 mężczyzn objętych zostało wolnościowymi środkami zapobiegawczymi. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.