W ciągu najbliższych rzeszowski ratusz ogłosi przetarg na budowę kolejnego ogrodu kieszonkowego. Inwestycja ma powstać w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej.
Tzw. zielone inwestycje, a wśród nich budowa ogrodów kieszonkowych były jedną z najważniejszych inwestycji w kampanii wyborczej Konrada Fijołka. Blisko dwa tygodnie Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na powstanie takiej inwestycji na osiedlu króla Augusta. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Powstał projekt ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie

W rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej powstanie kolejny ogród kieszonkowy

Z kolei w środę 25 sierpnia Konrad Fijołek w mediach społecznościowych poinformował, że Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt kolejnego ogrodu kieszonkowego, który powstanie w Rzeszowie, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej.

Ogród będzie miał powierzchnię ok. pół hektara. W ramach tego zadania posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, klony jesionolistne, klony czerwone, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie.

W ogrodzie zamontowane zostaną drewniane ławki, pojedyncze i podwójne leżaki. Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej oraz żwirowa, powstanie ścieżka „bosych stóp”. Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.