Studenci Politechniki Rzeszowskiej w znacznej części wrócą na zajęcia w roku akademickim 2021/22. Władze uczelni określiły jednak pewne wyjątki.
Po dobrych wiadomościach dla studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, studenci rzeszowskiej Politechniki także mają powody do zadowolenia. Pod koniec poprzedniego tygodnia rektor UR wydał bowiem decyzję o tym, że jej studenci w przyszłym roku akademickim wrócą w większości do nauki stacjonarnej.

Wyjątki mają stanowić jedynie wykłady ogólnouczelniane. Na nie bowiem chodzi często znaczna część studentów, zatem te mają się odbywać w dalej w formie zdalnej.

Władze uczelni zastrzegają jednak, że w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej, nauka może powrócić do modelu hybrydowego lub zdalnego.

A jak zajęcia będą wyglądały na Politechnice Rzeszowskiej? Są wytyczne

Studenci Politechniki Rzeszowskiej także otrzymali już stosowne wytyczne na temat zajęć w roku akademickim 2021/22. W czwartek 26 sierpnia rektor uczelni wydał bowiem stosowny komunikat.

Zgodnie z nim studenci na studiach stacjonarnych wszystkie zajęcia będą mieć w formie tradycyjnej, w siedzibie uczelni.

Z kolei na studiach niestacjonarnych online będą prowadzone wykłady, a pozostałe zajęcia na uczelni. Wyjątek stanowią studia podyplomowe, kursy, szkolenia - mogą one być prowadzone w formie zdalnej lub hybrydowej – czyli łączącej formę tradycyjną, stacjonarną z zajęciami online.

W tym przypadku decyzja należy do osoby, która odpowiada za daną formę kształcenia. Podobnie sytuacja wygląda na studiach doktoranckich.

Online natomiast mogą się obywać dyżury pracowników naukowych, tzw. konsultacje.

Są jednak zastrzeżenia

Jednak władze uczelni także pozostawiły sobie bowiem tzw. "furtkę" na wypadek, gdyby sytuacja epidemiczna w kraju znacznie się pogorszyła. Wówczas forma zajęć może diametralnie zmienić, ale o tym studenci będą informowani w stosownych komunikatach.

Wiadomo jednak na razie, że zajęcia mają się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.