W 6. kolejce Fortuna 1. Liga piłkarze Apklan Resovii podejmą u siebie Koronę Kielce. "Pasiaki" wyrwą u siebie punkty liderowi tabeli?
Korona Kielce to jedyna drużyna, która po pięciu kolejkach może pochwalić się kompletem zwycięstw. Podopieczni Dominika Nowaka pokonali kolejno Skrę Częstochowa, Puszczę Niepołomice, GKS Jastrzębie, Stomil Olsztyn oraz w ostatniej kolejce ŁKS Łódź.

Bilans bramkowy kielczan w tych meczach, to dziewięć bramek strzelonych oraz zaledwie dwie bramki stracone. Nic zatem dziwnego, że Korona z 15 punktami na koncie, to aktualny lider pierwszoligowych rozgrywek. Warto mieć jednak na uwadze, że drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego aż cztery z pięciu meczów rozegrała na stadionie w Kielcach.

W poprzedniej kolejce w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu piątej serii gier Korona gościła przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach zespół ŁKS-u Łódź. I choć w przekroju całego spotkanie lepszym zespołem byli goście, to trzy punkty zostały nad Silnicą.

Z kolei piłkarze Apklan Resovii do meczu z Koroną przystąpi po remisie w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em. Tym samym rzeszowianie po pierwszych pięciu meczach nowego sezonu plasują się w środku ligowej tabeli.

Zawodnicy ze stolicy województwa podkarpackiego zgromadzili jak dotychczas 6 punktów, na które składa się bilans 1-3-1, z czego 1-1-1 w meczach rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Warto także dodać, że w poprzednim sezonie, w pierwszym meczu, jaki rozegrano w rundzie jesiennej w Kielcach, lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Emile Thiakane. Z kolei w rewanżu w Rzeszowie oba zespoły podzieliły się punktami, a mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Początek tego spotkania w piątek 27 sierpnia o godz. 18 na stadionie miejskim w Rzeszowie.

Pozostałe mecze 6. kolejki Fortuna 1 Liga:

27 sierpnia (piątek):

  • 20:30 Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź

28 sierpnia (sobota):
  • 12:40 Arka Gdynia – Odra Opole

  • 18:00 Widzew Łódź – Górnik Polkowice

  • 20:30 Miedź Legnica – GKS Jastrzębie

29 sierpnia (niedziela):
  • 12:40 Chrobry Głogów – GKS Katowice

  • 15:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Puszcza Niepołomice

  • 19:45 Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy

13 października (środa):
  • Sandecja Nowy Sącz – Skra Częstochowa