Doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zostali przyłapani na gorącym uczynku podczas pielęgnacji nielegalnej plantacji. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli 130 krzewów konopi indyjskiej.

Przebieg śledztwa narkotykowego w Nowej Dębie


Pod koniec lipca bieżącego roku, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Tarnobrzega i Nowej Dęby, ujawnili 3 uprawy konopi indyjskich, znajdujące się na terenach zalesionych, na pograniczu gmin Nowej Dęby i Grębowa. Przeprowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, kiedy doglądali uprawy.

Obaj sprawcy na plantację przyjechali samochodem, który został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. W bagażniku auta mundurowi zabezpieczyli worki, w których były konopie indyjskie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 131 krzewów konopi indyjskich, z których można było wytworzyć kilka tysięcy jednorazowych porcji narkotyku. W toku dalszych czynności policjanci przeszukali mieszkanie obu mężczyzn, ujawniając tam marihuanę.

Kilka lat pozbawienia wolności za nielegalną plantację


Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Stalowej Woli w wieku 37 i 39 lat. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom łącznie 8 zarzutów naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczących uprawy i posiadania narkotyków.

Przestępcy narkotykowi złapani przy 130 krzewach konopi
Przestępcy narkotykowi złapani przy 130 krzewach konopi


Policjanci i prokurator wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania podejrzanych. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.