W sobotę 21 sierpnia w Warszawie odbyło się ogólnopolskie Walne Zgromadzenie Członków stowarzyszenia Młoda Lewica, na którym członkowie stowarzyszenia uchwalili nowy statut i wybrali przedstawicieli do nowopowołanych ciał statutowych. Zaplanowano także dalszą strategię na kolejne lata działalności.
To kolejny bardzo ważny rozdział w historii Młodej Lewicy. “Nie możemy się doczekać tego, co będzie. Czeka nas ciężka praca na rzecz różnorodnej, zielonej, tolerancyjnej, europejskiej Polski, ale mamy na to plan i wiemy, że się uda.” - mówi Piotr Czerniejewski, współprzewodniczący Młodej Lewicy.

Nowe władze to także nowy rozdział w historii Młodej Lewicy na Podkarpaciu. W Radzie Krajowej stowarzyszenia mandaty objęli trzej działacze młodzieżówki z naszego regionu. Paweł Szczygłowski, Jakub Przybyłowski i Bernardo Balzano. “Bardzo się cieszę z okazanego mi zaufania i że nadal będę mógł aktywnie i skutecznie działać na rzecz Naszego Stowarzyszenia. To nowy rozdział i nowa perspektywa rozwoju Młodej Lewicy.” - Mówi Paweł Szczygłowski, członek Rady Krajowej Młodej Lewicy.

Podczas sobotniego Walnego Zgromadzenia Członków członkowie Młodej Lewicy wyraziliśmy swoją solidarność z narodem afgańskim, którego czekają niespokojne i trudne czasy pod rządami talibów. - “Deklarujemy bardzo stanowcze TAK dla przyjmowania osób uciekających z Afganistanu przez ekstremistami religijnymi. Polska, jako kraj współodpowiedzialny za inwazję na Afganistan w 2001 roku, powinna przyjąć uchodźców i uchodźczynie z tego państwa.” - Mówi Dawid Dobrogowski, wiceprzewodniczący stowarzyszenia.

Jak opisują na swoim profilu facebookowym działacze pozostałe po wydarzeniu kilkanaście nieotwartych obiadów, w pełni zdatnych do jedzenia, Młoda Lewica postanowiła zawieźć do jednej z warszawskich jadłodzielni. - “Pamiętajmy, aby nie marnować żywności! Kupujmy mądrze, produkty, których faktycznie potrzebujemy oraz nie zapominajmy, że zamiast wyrzucić żywność zdatną do spożycia, możemy ją oddać osobom, które jej potrzebują!” - Mówi Małgorzata Genderka, wiceprzewodnicząca Młodej Lewicy.