Na nieco ponad 9 mln zł Rzeszów oszacował koszty rozbudowy skrzyżowania alei Wyzwolenia z ulicą Okulickiego. Do ratusza wpłynęły oferty na wykonanie tej ważnej inwestycji.
Rozbudowa alei Wyzwolenia z ulicą Okulickiego była jedną ważniejszych inwestycji dla rzeszowskiego ratusza w tej dziedzinie. Z końcem lipca władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie tej inwestycji, a na oferty czekały około miesiąca.

Także środki jakie zamierzały na to przeznaczyć nie były małe. Władze Rzeszowa wyceniły bowiem koszt tej inwestycji na 9 192 129,58 zł.

Są oferty na rozbudowę skrzyżowania alei Wyzwolenia z ulicą Okulickiego

Tak długi czas wyczekiwania się opłacił. Do Urząd Miasta Rzeszowa wpłynęły bowiem aż cztery oferty, z czego trzy mieszczą się w zakładanych przez ratusz kosztach.

Konsorcjum firm PBI Infrastruktura i PBI WMB zaoferowała cenę 8 213 024 zł. Niewiele droższa jest oferta Strabagu - 8 375 321 zł. W miejskim limicie mieści się jeszcze oferta Eurovii Polska - 8 599 640 zł. Z kolei rzeszowski MPDiM wycenił ofertę na 9 540 226 zł.

Zamówienie dotyczy przebudowy łącznie 4 wlotów skrzyżowania i budowy nowych prawo skrętów.

Przy okazji mają zostać rozbudowane także ścieżki rowerowe, chodniki, przystanki autobusowe, wykonane podjazdy dla rowerzystów oraz przejść dla pieszych. Z kolei nowa sygnalizacja świetlna ma zostać dostosowana do nowej geometrii przebudowanych ulic.

Istotnym elementem będzie także przebudowa skrzyżowania ulicy Osmeckiego z aleją Wyzwolenia, gdzie powstanie m.in. nowa sygnalizacja świetlna.

- Ludzie, którzy wyjeżdżali z ulicy Osmeckiego od lat zgłaszali nam liczne problemy na tym skrzyżowaniu, szczególnie przy skręcie w lewo. Trzeba było koniecznie to rozwiązać, stąd decyzja o budowie świateł w tamtym regionie - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jednak co ważniejsze przebudowa tego skrzyżowania ma potrwać około 11 miesięcy.