Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej Konrad Fijołek spotkał się na rzeszowskim rynku z uczniami. Spotkanie to można było nazwać "spontanicznym".
Przypomnijmy, na środę 1 września rzeszowski Ratusz zaplanował spotkanie z przedstawicielami wszystkich szkół. Mieli wziąć w nim udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

A jednak spotkanie się odbyło

Jednak około godz. 11 to spotkanie zostało odwołane. Ale okazało się, że do szkół ta wiadomość nie dotarła. Zatem zarówno Konrad Fijołek, jak i jego współpracownicy nie zamierzali zostawić zebranych samych na rynku. Po krótkim czasie oczekiwania wyszli do nich.

- Pomimo niesprzyjającej aury w środę na rzeszowskim Rynku spontanicznie pojawiła się spora grupa uczniów rzeszowskich szkół średnich. Uczniom, którzy pojawili się na Rynku oraz wszystkim, którzy rozpoczęli dziś naukę życzę wspaniałego roku szkolnego. 1 września 2021 r. jest dniem szczególnym - dziś uczniowie, po wielu miesiącach nauki zdalnej, czy też w trybie hybrydowym, powrócili do szkół, które rozpoczęły pracę w normalnym, tradycyjnym trybie - czytamy na profilu społecznościowym Prezydenta Rzeszowa.