Już w sobotę 4 września roku Rzeszowski Dom Kultury zagra dla klimatu w ramach 6. Ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Mając na uwadze dobro przyrody oraz nas samych, już dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia rozpoczną działania proekologiczne akcją sprzątania brzegu Zalewu Rzeszowskiego.
Tegoroczna edycja ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem” po raz pierwszy realizowana jest pod przewodnim hasłem „Reggae dla Klimatu”. Jamajskim rytmom oraz wspaniałej zabawie na rzeszowskich Bulwarach towarzyszyć będzie szereg działań proekologicznych. Jednym z nich będzie poprzedzająca festiwal miejska akcja sprzątania Zalewu Rzeszowskiego, która odbędzie się w piątek 3 września 2021 roku.

Wszyscy chętni, którym leży na sercu piękno i czystość miasta Rzeszowa proszeni są o udział w akcji oraz poinformowanie o niej swoich znajomych. Organizatorzy zapewniają potrzebne rękawiczki oraz worki na śmieci.

Dodatkowo, pierwszych 20 osób, które zgłoszą się na miejscu akcji sprzątania otrzymają kupony upoważniające do odbioru festiwalowych koszulek 6. Ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”.

Spotkanie uczestników akcji oraz wszystkich chcących się w nią włączyć mieszkańców Rzeszowa nastąpi o godzinie 16:00 na placu przy przystani na Lisiej Górze (miejsce rozpoczęcia akcji: https://goo.gl/maps/V7tMjS35roaYicXG7). Inicjatywę Rzeszowskiego Domu Kultury wspierają: Stowarzyszenie EKOSKOP, Harcerski Klub Ekologiczny 21, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Z Wędkarskiego Pudełka.