Już w najbliższy weekend w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą się 74. Mistrzostwa Polski w zapasach seniorów oraz 29. Mistrzostwa Polski Seniorek.
- Na rzeszowskich matach ujrzymy całą krajową czołówkę, która walczyć będzie o najwyższe lokaty MP oraz o bilety do Oslo. To właśnie w norweskiej stolicy dokładnie za miesiąc odbędzie się światowy czempionat, więc możemy być pewni, że zaciętych pojedynków oraz zapaśniczych emocji w Rzeszowie na pewno nie zabraknie - informują organizatorzy.

Do mistrzowskiego turnieju zostało zgłoszonych ponad 170 sportowców z 31 krajowych klubów. Mistrzostwa te oznaczają wielki powrót zapasów do Rzeszowa, w którym w przeszłości trenowali i odnosili wielkie sukcesy takie tuzy zapaśnictwa: jak Adam Sandurski, Aleksander Cichoń czy Jan Falandys.

- Obecnie najlepszym zawodnikiem miejscowej Stali jest bez wątpienia Kamil Kościółek, który skutecznie podąża śladami legendarnego Sandurskiego. Młodszy z, Rzeszowskich Olbrzymów, ma na swoim koncie już cztery krążki wywalczone na europejskich i światowych czempionatach, w tym tytuł młodzieżowego mistrza Europy!!! Kamil przed swoją publicznością będzie chciał odzyskać stracony przed rokiem tytuł mistrzowski, a jego najgroźniejszym przeciwnikiem będzie niewątpliwe trzykrotny medalista mistrzostw Starego Kontynentu, Robert Baran - dodają organizatorzy.

Na ostatnich krajowych mistrzostwach ci dwaj panowie walczyli w finale i wówczas lepszym okazał się ten starszy i bardziej doświadczony - Robert Baran. Wszystko wskazuje na to, że właśnie starcie gigantów wagi superciężkiej będzie wisienką na torcie rzeszowskich Mistrzostw Polski.